zamknij okno żylaki dobry lekarz warszawaŻYLAKI - USUWANIE METODĄ VENEFIT

VENEFIT (wcześniejsza nazwa VNUS® Closure®) - to nowoczesna i minimalnie inwazyjna metoda leczenia żył. Na udzie lub podudziu wykonuje się ok 2-3mm nacięcie skóry przez które do chorej żyły, pod kontrolą USG wprowadza się specjalny cewnik. Końcówkę cewnika lekarz umieszcza ok 2 cm poniżej miejsca w którym żyła odpiszczelowa łączy się żyłą udową.

Następnie wykonuje się znieczulenie tumenescentne, czyli żyłę w której umieszczony jest cewnik ostrzykuje się roztworem soli fizjologicznej z lignocainą ( lek miejscowo znieczulający). Ma to na celu miejscowe znieczulenie chorej żyły oraz odizolowanie jej od otaczających tkanek.

Cewnik jest podłączany do generatora prądu częstotliwości radiowej, którego przepływ podgrzewa ścianę naczynia. Na skutek działania temperatury naczynie kurczy się i trwale zamyka. Po zakończeniu zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy na operowaną nogę.


tłumaczenie wykonała Przychodnia Angiodiabetica z Poznania www.angiodiabetica.pl


Pacjenci po zabiegu VENEFIT zazwyczaj wracają do codziennej aktywności po upływie jednej doby.

Zalety zabiegu VENEFIT:
zabieg Venefit nie wymaga znieczulenia ogólnego ani przewodowego ( kłucie w kręgosłup)
zabieg Venefit pozwala uniknąć rozcinania pachwiny jak ma to miejsce podczas klasycznej
po zabiegu znacznie szybciej dochodzi się do pełni sprawności fizycznej, po zabiegu wraca się do domu tego samego dnia
zabieg Venefit to mniej bólu, krwiaków i zasinień oraz blizn

Przeprowadzone badania kliniczne potwierdziły wyższość zabiegu Venefit nad ablacją żyły odpiszczelowej wykonywanej laserem. Zarówno pod względem częstości powikłań jak i poprawy jakości życia.

dr n. med. Robert Tworus © 2015-2017 Warszawa